Navigation Menu
Vánoční akce pro motoristy

Vánoční akce pro motoristy

on 10. 12. 2017 in Ostatní zajímavosti

Vánoce a konec roku 2017 se nezadržitelně blíží a my se připravujeme na oslavy spojené s těmito významnými dny. Kromě pojídání sladkostí, rozbalovaní dárků a nestřídmého pití, chystají motoristé v různých koutech republiky akce, které se stávají každoroční tradicí.

Motorkáři zvou na svých serverech k Vánočním vyjížďkám milovníky jednostopých vozidel, aby svátky oslavili sobě vlastním způsobem – s těmi nejbližšími. Pro představu uvedu několik takových akcí, které jsem lehce našel na internetu:

Vánoční průjezd Havířovem

Zde pořadatelé zvou především veterány a newtimery, ale vítaný je každý stroj, který se na této akci objeví. Sraz v 10 hodin u nákupního domu Tesco v Havířově.

11. Vánoční vyjížďka v Krnově

Pořadatelé zvou všechny motorkáře bez rozdílu typu motorky či jeho obsahu. V poznámce navíc naznačují, že by bylo mnohem zábavnější vyjet v kostýmech, ale není to podmínka. Sraz účastníků je v 11 hodin v ul. Albrechtická u Fitness centra Jalex, poté bude následovat hromadný přesun na krnovské náměstí.

10. ročník Vánočního burácení

Zde pro změnu pořadatelé vyzývají k vymetení pavouků z výfukového potrubí a škádlení lidí v přilehlých obcích, aby dali na srozuměnou, že motorka není pouze sezónní záležitost. Sraz plánují na parkovišti u nákupního domu Lidl v Hodoníně vedle čerpací stanice OMV v 11.45 hodin. Slibují cca 60 km vyjížďku za každého počasí.

Tradiční Vánoční vyjížďka v Brně

Na tuto akci zvou pořadatelé pouze strohým uvedením času srazu, a to ve 12 hodin. Patrně se tu spoléhá na tradiční místo, které účastníci dobře znají.

Vánočka

Akci pořádá MK Austerlitz už po třinácté. Sraz je ve Slavkově u Brna na Koláčkově náměstí v 11 hodin. Pořadatelé nabízí účastníkům nejen vyjížďku městem a sousedními obcemi, ale i občerstvení a doprovodné vozidlo.

Prostějovská Vánoční vyjížďka

Ta se koná již počtvrté a těší se stále větší oblibě jak ze strany účastníků, tak ze strany obyvatelstva. Sraz účastníků je u Pasáže Anděl v 11.30 hodin. Bude následovat projížďka ulicemi města na náměstí TGM, kde se zapálí svíčky za motorkáře, kteří již nejsou mezi námi.

Večerní čas bude patřit především „plechovkářům“, kteří nás již podeváté potěší osvětlenou spanilou jízdou ulicemi města. K vidění budou nejen kostýmy, ale především vesele nazdobená a vánočně osvětlená vozidla, která se stanou zároveň účastníky soutěže o „nejkrásněji ozdobené vozidlo“. V soutěži jsou díky sponzorům hodnotné ceny od vyhlídkového letu vrtulníkem po konzumační poukázky. Jen pro zajímavost, loňského ročníku se zúčastnilo 140 vozidel a v tom letošním se jich očekává mnohem víc. Sraz je na parkovišti u myčky Myje.to v Plumlovské ulici ve 20.30 hodin.

A co Silvestr?

Na poslední den v roce, kdy slaví svátek Silvestr a zároveň celý svět oslavuje konec roku, připravil Motoklub Vícemilice Silvestrovský sraz čtyřkolek a moto. Pořadatelé slibují nejen vyjížďku po okolí Bučovic, ale i přítomnost jezdců světového Poháru národů. Sraz je plánován ve 13 hodin na náměstí Svobody v Bučovicích.

Veselý, pohodový čas Vánoc, mnoho dárků pod stromečkem a do nového roku kromě zdraví, šťastné návraty domů kolama dolů přeje ALADAR

Podělit se o článek